Yhteystiedot

Hannele Hiilloskorpi
Valmennuskeskuspäällikkö
hannele.hiilloskorpi@varala.fi
040 519 6946


Urheilijan kaksoisura

Petteri Luukkainen
koordinaattori, huippuvaiheen vastaava
petteri.luukkainen@varala.fi
040 739 2231

Heikki Kosonen
Sammon keskuslukio, liikunnanopettaja ja urheilukoordinaattori
heikki.kosonen@tampere.fi
040 8016960

Antti Särösalo
Tredu, urheilukoordinaattori
antti.sarosalo@tampere.fi
050 576 1362

Mikko Tiirikainen
urheiluyläkoulut, pikkuakatemiatoimita
mikko.tiirikainen@tampere.fi
040 806 3533

Tiia Hautala
Varalan yläkoululeirit
tiia.hautala@varala.fi
044 345 9964


Asiantuntijatoiminta

Anna Ojala
Koordinaattori
anna.ojala@ukkinstituutti.fi
040 776 1286

Fysiikkavalmennus

Jenni Puputti
Fysiikkavalmentaja (Nuorten olympiavalmentaja, NOV)
jenni.puputti@varala.fi
044 345 9973

Tatu Peltonen
Fysiikkavalmentaja
tatu.peltonen@varala.fi
044 345 9905

Aila Sainio (äitiyslomalla)
Fysiikkavalmentaja, liikunnanopettaja ja kouluttaja

Urheilufysioterapia

Eetu Autio
fysioterapeutti
eetu.autio@varala.fi
044 345 9961

Jani Ikonen
fysioterapeutti
jani.ikonen@varala.fi
040 535 4571

Ravintovalmennus

Anna Ojala
ETM, ravintovalmentaja
anna.ojala@ukkinstituutti.fi
040 776 1286

Psyykkinen valmennus

Tiina Röning
Urheilupsykologi
tigroning@gmail.com
040 825 9176

Aila Sainio (äitiyslomalla)
Psyykkinen valmentaja


Valmennus

Juha ”Upi” Antikainen
Koordinaattori, valmennuksen kehittäjä
juha.antikainen@varala.fi
040 535 0337

Pekka Rindell
Liikunnanopettaja, valmennuksen kehittäjä
pekka.rindell@varala.fi
044 344 9925

Nuorten Olympiavalmentajat

Harri Laurila, jääkiekko
harri.laurila@varala.fi
050 567 7114

Jonas Saelens, ratamelonta
jonas.saelens@smsl.fi
044 988 7122

Otto Favén, judo
otto.faven@judoliitto.fi
050 461 1148

Kalle Lehmusvuori, moukari
kalle.lehmusvuori@varala.fi
044 555 0146

Jenni Puputti, fysiikkavalmennus
Fysiikkavalmentaja (Nuorten olympiavalmentaja, NOV)
jenni.puputti@varala.fi
044 345 9973

Maarit Teuronen, naisnyrkkeilyn olympiavalmentaja
maarit.teuronen@varala.fi
040 142 7577


Testaus ja kuormituksen seuranta

Marko Haverinen
Testauspäällikkö, Varalan Urheiluopiston valmennuskeskus ja Tampereen Urheiluakatemia
marko.haverinen@varala.fi
044 345 9957

Jere Ahonen
Liikuntafysiologi
jere.ahonen@varala.fi
044 345 9953